آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه » میراث فرهنگی

بایگانی دسته بندی ها : میراث فرهنگی

اشتراک به خبردهی

جایگاه معمار در اجتماع/ روز معمار روز زندگی

3542

سوم اردیبهشت هرسال به بزرگداشت شیخ بهایی منجم ، عالم ، فیلسوف ، شاعر و معمار شهیر دوران صفویه اختصاص  داده اند . سازمان یونسکو سال ۲۰۰۹ را به پاس خدمات وی به ستاره شناسی سال”نجوم و شیخ بهایی ” نام گذاری کرد. عالمی که در مقوله کارهای معماری و شهرسازی جهت گیری روبه قبله اماکن اصفهان و تقسیم آب ... بیشتر بخوانید »

بسیج امکانات برای ثبت جهانی شوش

سازه نیوز: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از بسیج امکانات و اعتبارات برای ثبت جهانی عرصه شهر تاریخی شوش خبر داد.  افشین حیدری اظهار کرد: از همه امکانات موجود در خوزستان برای تدوین سریع پرونده ثبت جهانی شوش استفاده خواهیم کرد و در این زمینه هیچ کمبودی وجود ندارد. وی افزود: توجه ویژه به شهر شوش ... بیشتر بخوانید »

۴۰ مجتمع بین‌راهی برای جذب گردشگران در خوزستان ساخته می‌شود

سازه نیوز:مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: با همکاری اداره‌ کل حمل و نقل و پایانه‌های باربری در حال احداث ۴۰ مجتمع بین‌راهی با مشارکت بخش خصوصی هستیم.    افشین حیدری در گردهمایی و آیین تجلیل از فعالان و خادمین ستاد راهیان نور و ستاد اجرایی خدمات سفر خوزستان که امروز (دوشنبه) در  استانداری برگزار شد ... بیشتر بخوانید »

آرامگاه حضرت حوا کجاست؟+عکس

45359_496

سازه نیوز:جده یکی از شهرهای تاریخی حجاز است که پیشینه آن به سده‌های پیش از اسلام می‌رسد. وجود کتیبه‌هایی از قوم ثمود در کوه‌های شرقی جده گزارش شده است. به گزارشی، نخستین ساکنان این شهر قبیله قُضاعه بودند که در این منطقه ساکن شدند. سپس این شهر به عنوان بندرگاه به دست ایرانیان و به نقلی، شاهان ساسانی ساخته شد. بیشتر بخوانید »

شهر سازه‌های آبی جهان در ترافیک گردشگران نوروزی

13930115000309_PhotoA

سازه نیوز:شوشتر دارای سابقه بسیار زیاد تاریخی است، این شهر در نوروز سال‌جاری گردشگران زیادی را در خود جای داده است، مشارکت مردمی و تلاش مسئولان تنها دلیل استقبال مردم از شهرستان شوشتر بوده است. بیشتر بخوانید »

Scroll To Top